Jste zde

Pronákem tiskárny

Časté otázky a odpovědi

Jaké typy tiskáren půjčujete?

 • Jedná se především o černobílé a barevné laserové tiskárny nižší a střední třídy. Nezapůjčujeme inkoustové tiskárny ani profesionální velkoformátové či jinak specifické stroje.

Pro koho je pronájem určen?

 • Pronájem je určen především pro malé a střední firmy, které nemají speciální požadavky na tisk a jejichž tisková výtěžnost je alespoň 200 stran za měsíc. Při nižší výtěžnosti se cena za jednu vytisknutou stránku zvyšuje a pronájem přestává být tak výhodný.

Jaká je minimální doba pronájmu?

 • Smlouvy o pronájmu uzavíráme zpravidla na jeden rok. V případě zvláštních požadavků nás neváhejte kontaktovat.

Po jak dlouhém období probíhá celková kalkulace?

 • Každý měsíc nám tiskárna sdělí kompletní report o spotřebovaném materiálu. Dozvíme se tak počet vytisknutých stran spolu s průměrnou výtěžností a zanášíme je do statistik. Pak už je jen na zákazníkovi, po jak dlouhém období si přeje uhradit náklady za tisk (min. 1 měsíc, max. 6 měsíců).

Od čeho se odvijí cena tisku?

 • Cena za tisk se odvijí od požadavků na tiskárnu a její výtěžnosti. Čím více požadavků na tiskárnu, tím vyšší cena za tisk. Čím větší výtěžnost tiskárny, tím nižší cena za tisk.

Co když budu mít příliš nízkou výtěžnost tiskárny?

 • Pokud bude průměrná výtěžnost za měsíc nižší než výše zmíněných 200 stran, začíná být pronájem méně výhodný a proto bychom Vám ho nedoporučovali. Pokud by se jednalo o vyjímečný měsíc v roce (např. v období letních dovolených), má zákazník právo čerpat jeden měsíc v roce výjimku, kdy mu bude za stránku účtována cena stejná, jako při výtěžnosti 200 stran za měsíc, nezávisle na tom, kolik stran v ten měsíc vytiskne.
 • Příklad: Průměrná měsíční výtěžnost firemní tiskárny je 500 stran za měsíc, což znamená náklady na jednu stránku 0,43 Kč s DPH. Pokud by v jednom z letních měsíců z důvodu dovolené firma vytiskla pouze 10 stran za měsíc, dle ceníku by musela platit za jednu stránku 10,54 Kč s DPH (vysoká cena z důvodu kompenzace za nečinnost tiskárny). Pokud firma uplatní výše zmíněnou výjimku, bude v tento měsíc platit za 1 stránku stejně, jako by vytiskla 200 stran, tedy pouze 0,74 Kč s DPH.

Co když nevytisknu za měsíc žádnou stránku?

 • Pokud nebude na pronajaté tiskárně za měsíc vytištěna ani jedna stránka a zákazník o tom předem poskytovatele neupozorní, bude za každý takový měsíc účtován poplatek v hodnotě 1/24 z hodnoty tiskárny (poplatek za nečinnost tiskárny). Pokud zákazník ví, že např. půl roku nebude tiskárnu využívat (např. z důvodu stěhování firmy apod.), je důležité, aby o tom poskytovatele informoval. Pokud tak učiní, nebude mu účtován žádný poplatek za nečinnost tiskárny.

Opravdu neplatím žádné jiné výdaje?

 • Neplatíte. Pronájem je zdarma včetně servisu a doplňování spotřebního materiálu. Platíte pouze za to, co vytisknete. V ceně však nejsou zahrnuty náklady na papír. Pokud si zákazník přeje dodávat spolu se spotřebním materiálem tiskárny také kancelářský papír (gramáž 80 g/m2), je cena za jednu vytisknutou stránku navýšena vždy o 0,17 Kč s DPH.

Lze získat nějakým způsobem zajímavější ceny?

 • Naše stále zákazníky, kteří využívají služby pronájmu tiskárny alespoň 2 roky, odměňujeme zvýhodněnou cenou za tisk (zvýhodněnou cenu lze spočítat také pomocí naší kalkulačky ZDE).
 • Příklad: Firma měsíčně vytiskne průměrně 300 stran při standardní ceně 0,57 Kč s DPH za jednu stránku. Po uplynutí 2 let se tato firma stane našim stálým zákazníkem a cena bude snížena na 0,4 Kč s DPH za jednu stránku.

Jak je to v případech, kdy dochází toner?

 • Pokud je předmětem pronájmu tiskárna bez síťového připojení, je nutné nám docházející toner ohlásit. Pokud si budete pronajímat síťovou tiskárnu, bude nás na docházející spotřební materiál sama upozorňovat. Následně přijede přímo k Vám náš technik a situaci napraví.

Mohu si do tiskárny koupit toner sám?

 • Spotřební materiál do pronajatých tiskáren dodáváme pouze my. Kryt tiskárny pro výměnu toneru je zapečetěn bezpečnostní samolepkou a výměnu provádí pouze náš technik. Porušení této pečetě je bráno jako porušení podmínek pronájmu a může být pokutováno.

Co když se tiskárna porouchá?

 • Po celou dobu pronájmu máte od nás zajištěn servis. Pokud tiskárna netiskne z důvodu poruchy, tiskárnu opravíme nebo Vám přivezeme jinou. Pokud bude tiskárna poničena zákazníkem, bude mu naúčtován poplatek za její opravu.

Jaký je cenový rozdíl za tisk oproti klasickému pořízení tiskárny?

 • Cenový rozdíl budeme demonstrovat na konkrétním případu. Pořídíte-li si černobílou laserovou tiskárnu v rozmezí 2000 až 3000 Kč, vyjde Vás cena jedné vytisknuté stránky (5% pokrytí) při použití originálního spotřebního materiálu na cca 0,8 až 1,2 Kč (cena zavisí na výrobci a modelu tiskárny). Pokud byste používali kvalitnější alternativní spotřební materiál (ne nebezpečné čínské tonery) a přijali všechna rizika s tím spojená (vyšší šance nefunkčnosti toneru, nižší reálná kapacita, zašpinění vnitřku tiskárny, poškození tiskárny apod.), vyšla by Vás jedna vytisknutá stránka přibližně na 0,35 až 0,5 Kč. V případě našeho pronájmu Vás vyjde jedna strana na přibližně 0,25 Kč až 0,74 Kč v závislosti na výtěžnosti tiskárny. Navíc se vyhnete vstupní investici na pořízení tiskárny a veškerým starostem o servis, spotřební materiál apod.

Kde mohu požádat o cenovou kalkulaci?

 • Pro výpočet ceny tisku přesně podle Vašich představ si stáhněte kalkulačku ZDE nebo nás kontaktujte a my vše zařídíme za Vás.